סקירה כללית לחיפוש באינטרנט ע"י מנוע החיפוש Google

בניית אתרים חכמים באינטרנט - פריימוורק אינטרנט סולושנס בע"מ


Warning: Creating default object from empty value in /home/framvujq/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 274

סקירה כללית לחיפוש באינטרנט ע"י מנוע החיפוש Google

נכתב ע"י eyal  /  היו הראשונים להגיב!

רשת האינטרנט ניתנת לייחוס באל ספר אחד גדול, המכיל אינדקס עצום של דפים. על פי אינדקס זה ניתן לדעת במדויק היכן ממוקמת כל פיסת מידע.

חברת Google מעמידה מערך מחשבים ותוכנה המבצע בכל זמן נתון סריקה של מיליארדי דפי אינטרנט. מערך זה נקרא Googlebot. פעולת הסריקה נקראת crawling. הסריקה מתבצעת ע"י אלגוריתם וללא התערבות בן אנוש: תוכנות מחשב הן אלו הקובעות אילו אתרים ייסרקו, באיזו תכיפות וכמה דפים יישלפו מכל אתר ואתר. חשוב להדגיש ישנה הפרדה ברורה בין שירות הקישורים הממומנים Google Adwords שהינו שירות בתשלום לבין הסריקה של Google אשר על תדירותה לא ניתן להשפי באמצעות תשלום.

כיצד מתבצע תהליך הסריקה?

התהליך מתחיל כאשר ה - Googlebot סורק רשימת כתובות אתרים של דפי אינטרנט. בדפים אלו ה - Googlebot מזהה קישורים ומוסיף אותם לדפים המיועדים לסריקה. ה - Googlebot יוצר עותק לכל דף ודף ועל ידי כך בונה אינדקס עצום המכיל את כל המילים שבהן הוא נתקל. ברשימה זו מצוינת מיקומה של כל מילה בכל אחד מן הדפים.

כיצד מבוצעת שאילתת חיפוש?

כאשר המשתמש מזין שאילתה, כלומר מזין ביטוי חיפוש באתר Google, המחשבים של Google מחפשים באינדקס דפים מתאימים ומחזירים למשתמש את התוצאות בעלות הרלוונטיות הגדולה ביותר. הרלוונטיות נקבעת על ידי יותר מ - 200 גורמים, שאחד מהם הוא דירוג PageRank עבור כל דף נתון.

מהו PageRank?

PageRank הוא מדד ה"חשיבות" של הדף, המתבסס על הקישורים המגיעים מדפי אינטרנט אחרים. על מנת להעלות את דירוג ה - PageRank של דף מסוים, יש לקשר אליו מדפי אינטרנט אחרים אל אותו הדף.

הוסף תגובה