יעל גרינשפון

בניית אתרים חכמים באינטרנט - פריימוורק אינטרנט סולושנס בע"מ

חשבתי רבות איך לתאר במילים את החוויה הנפלאה של הקמת הפורטל יחד בחברת פריימוורק בניהולו של אייל בן אברהם. כיוון שבפורטל הורים עסקינן, מצאתי לנכון לתאר את כל התהליך במונחים שקשורים להריון ולידה.

עסק בכלל ופורטל בפרט הוא כמו תינוק שרוצים מאוד לקבל, וכשהוא נולד, יוצא לאוויר העולם, מתגשם חלום. על מנת לחוות את שלבי ההריון ובמיוחד לעבור את חבלי הלידה כראוי, כך שיישאר זיכרון מתוק ורצון ללדת עוד, רצוי להתייעץ עם רופא מומחה שילווה את התהליך מהתחלה ועד הסוף במקצועיות ובאווירה נעימה. כך התנהלו ההריון והלידה של פורטל ההפעלות לילדים "את זה".

במשך יותר משבעה חודשים חיפשנו חברה טובה לבניית אתרים. חברות אחרות נפסלו בגלל מחיר גבוה, חוסר זמינות מוגזם, חוסר יכולת או אי רצון לבצע את הדרישות שלנו.
אצל אייל בן אברהם מצאנו מענה לכל אלה, אבל בעיקר נכונות להירתם למשימה ולהשקיע באתגר שלפחות בעינינו נראה לא פשוט כלל. אצל אייל מצאנו חיוך, מוטיבציה להבין לעומק איך התינוק אמור להיוולד לפי רצון הוריו, אצל אייל הרגשנו שהכל בטוח והכל אפשרי. אצל אייל נהנינו להגשים את החלום.

מערכת הג'ומלה – מערכת גדולה

אנחנו מכירות מניסיוננו כמה מערכות לניהול אתרים, ושמחנו להכיר את נפלאות הג'ומלה. מדובר על מערכת משוכללת שכל הזמן משתכללת. מעבר לתפוצה שלה כקוד פתוח, הגדולה שלה באינספור תבניות ואפשרויות שמעניקות הרחבה והתרחבות, הוספת קטגוריות תוכן, מודולים ורכיבים נוספים ללא צורך "להתחיל הכל מחדש".

בין אנשי התוכנה לאנשי התוכן

לא פעם שומעים על חילוקי דעות בין אנשי התוכן לאנשי התוכנה, ולא סתם התפתח בארצות הברית תפקיד מיוחד של אדם שתפקידו לגשר בין שני טיפוסים האלו – אנשי המילים מול אנשי הספרים. בהקמת פורטל ההפעלות "את זה" זרמו המילים והמספרים באותו זרם.

נכון, באנו עם ניסיון קודם בניהול והזנת תכנים באתרי אינטרנט. נכון, יש לנו רקע מקצועי בתוכנה, אבל מה שבאמת עזר לחיבור הנהדר ולגישור האמיתי היה הנכונות, המטרה המשותפת להקים משהו חדש וטוב, וזה מה שיצר את התוצאה הסופית שמעלה בפנינו חיוך של אושר.

כששואלים אותי באיזה בית יולדות ללדת, אני אומרת שכולם טובים עד שיש סיבוכים, ואז נבדק הכל באמת. בחברת פריימוורק בדקנו את החברה גם כשהתגלו קשיים, כי לא הכל זרם חלק, אבל בכל המקרים מצאו המתכנתים פתרון הולם, וזה אחד היתרונות שראוי לציין לשבחם! לא תמיד ניתנה התשובה מייד, אבל לאחר בדיקה קיבלנו כמה אופציות טובות לבחירה. הכל נעשה ברוח טובה ונעימה, ואין שווה לזה.

תיאום ציפיות – מעבר לציפיות

כבר הזכרנו את הרצון המשותף להצליח. פריימוורק היא לא חברה שבונה ומתכנתת את האתר כך שלאחר העלייה לאוויר מתנתק הקשר. להיפך, הליווי צמוד גם לאחר הלידה, במסגרת העלויות שנקבעות מראש, אבל יש משהו שהוא מעבר למעבר:
אייל לא חסך בעצות בעניינים שונים כגון חשבוניות, הפצת הפורטל, עיצוב גרפי ועוד.
הוא נהנה לשמוע על התלהבותנו מהעשייה המלווה את הקמת הפורטל בדרך להצלחתו ולרגע לא סימן "אין כניסה".

קווים אוהבים יישורים

אם קווים אוהבים להיות ישרים, בפריימוורק אוהבים ליישר קו ולו כדי לאשר ולוודא שהכל ברור. במהלך הצגת הדרישות ואופן התצוגה של המידע בפורטל שאל אייל כמה פעמים האם ירד לסוף דעתנו, וליווה את הכל בשרטוטים (ותאמינו או לא, הוא יודע לשרטט הפוך!).

מערכת הניהול תוכנתה למופת, ונותר רק לשפץ ולהגדיר הגדרות נוספות על בסיס זה ופה ושם לשנות. נוצר קשר כל כך נהדר עם המתכנתים, שהם לימדו אותנו לבנות מודולים ולשנות את ההגדרות בעצמנו, כך שלא נזדקק לפנות אליהם בכל שינוי. זה ראוי להערכה. תחושת העצמאות חשובה עבור הורים מתחילים, וזו הסיבה לכך שאנו שוחות באוקיאנוס הפורטל על כל המורכבות שלו.

המרקם האנושי

פעמיים נאלצנו לדחות את הפגישות לשבוע לאחר מכן בגלל סיבות שאינן תלויות בנו, ולא שמענו נימה קטנה של קיטור או רוגז. הכל התקבל בהבנה ולא נתנו לנו להרגיש שצריך להתנצל.

מעבר להבנה ולחיבור למציאות, נוצרו בינינו קשרים טובים, ואף כמה פעמים יצא לנו לסעוד יחדיו לאחר פגישה ארוכה במיוחד.

אבטחה – הכל חסוי והרשות לא נתונה

תחושת הביטחון שניתנה לנו כתוצאה מהאבטחה הבטוחה השרתה רוגע ושלווה שנחוצים מאוד מאוד עבור הורים שבדרך. אין ספק שזה שווה הרבה לנפש.

לאחר העלייה לאוויר נפל הפורטל כמה פעמים, ואייל בירר במהירות האפשרית איך עוברים לשרת אחר וזה מה שעשה כדי למנוע נפילות נוספות.

קידום בגוגל

הקידום בגוגל לא הופיע מייד, אבל אייל הסביר בסבר פנים שבתקופה הראשונה כל אתר שעולה לאוויר נמצא ב"ארגז החול" עד שגוגל בוחן את מידת המקצועיות, הרלוונטיות, תדירות העדכון ועוד.

אייל מצא יחד איתנו את מילות המפתח הרלוונטיות שנרצה לקדם, ועתה לאחר שלושה חודשים אנו מקודמים יפה על פי מילות מפתח אלו. הצירוף "את זה" שקשה מאוד לקידום (יש חיפושים רבים לצירוף זה) מעלה את הפורטל שלנו במקום הראשון, וזה הישג גדול.

ראוי לציין שאייל בן אברהם הוא שגריר של גוגל בישראל, כל העצות שלו לקידום יושמו ונרשמה הצלחה בעקבות זאת.

נותר לנו רק לומר תודה ולהמליץ בחום על בניית אתרים בפריימוורק.

יעל גרינשפון, פורטל הפעלות ילדים "את זה"